Кухня в стилі ЛОФТ
Кухня в стилі Лофт.
Перша і, без сумніву, головна особливість мистецтво - це, звичайно ж, відкрите планування. Без неї - це вже не лофт.
Відмінною особливістю, можна сказати "характером" стильового напряму можна назвати з'єднання суперсучасних деталей в інтер'єрі з відреставрованої цегляною кладкою, штучним каменем, металом, бетоном та ін. Злиття ультрамодного і вінтажного, в такому виконанні виглядає неймовірно стильно і богемно.
Ще однією цікавою рисою стилю лофт є зонування. Перегородок і стін тут немає, і квартира ділиться на зони (не на кімнати) за допомогою меблів і колірних рішень.
Цього стильового напрямку безсумнівно притаманні постарені речі, раритетні предмети, стіна з грубою обробкою, неймовірних розмірів вікна, найчастіше не декоровані шторами. Загальна обстановка приміщення буде цікавіше, якщо включити в неї постери або плакати в стилі поп-арт або арт-хаус та інші нестандартні аксесуари.
Як зробити кухню в стилі лофт?
При оформленні кухні, стіни відіграють одну з головних ролей і задають загальний тон приміщення. Найчастіше, любителі лофта оформляють цегляною кладкою стіни, дерев'яними панелями, вигідно виглядає штукатурка з ефектом потертості. Також в обробці популярний штучний шліфований камінь або навіть голий бетон.
На той випадок якщо ваша кухня плавно випливає з вітальні, оформіть їх у контрастних колірних рішеннях. Це візуально зонує простір і все чітко будуть бачити де "закінчується" одне приміщення і починається інше. пускаємося вниз і переходимо до підлоги. Сучасні дизайнери при розробці своїх проектів найчастіше рекомендують використовувати для підлогового покриття такі матеріали як палубна дошка, імітацію цементу або кам'яної підлоги, керамограніт.
Що стосується відтінків, звичайно все суто індивідуально на кожній кухні, але якщо дивитися загалом на модні тенденції, то в покритті підлоги актуальні графітові відтінки, матове покриття, ну і, звичайно ж, штучно постарене потерте часом дерево.
Стиль лофт сам по собі має на увазі наявність безлічі джерел освітлення. У будь половині дня, ваша кухня повинна бути добре освітлена, це додатково акцентує увагу на її індустріальному (промисловому) оформленні.
Світильники в стилі лофт часто мають металевий плафон і мінімум деталей, також непогано буде виглядати контурна підсвічування, наприклад, робочої зони або столу. Простота і геніальність рішень - все це loft. Простий або навіть грубий світло - ідеальне рішення.
Якщо розглядати освітлення обідньої зони, то, звичайно, тут мають бути присутніми металеві підвісні світильники. При чому висота самого підвісу, в ідеалі, відповідає висоті стель. Це робить зону затишною і надає їй особливий настрій.
Вибираючи освітлювальні прилади, концентруйтеся на простоті. Вибираючи люстри, світильники або прожектори звертайте увагу на прості геометричні форми і матеріали
Меблювання
Вибираючи меблі для такої кухні, слід пам'ятати, що вона повинна бути функціональною і лаконічній одночасно. Існує думка, що меблеві аксесуари для кухонної зони, виконаної в стилі лофт, дуже нагадують офісні вироби. Меблі повинна бути не занадто об'ємною – саме такі елементи декору дозволять не захаращувати інтер'єр.
В індустріальній кухні чудово виглядають скляні стільниці, дерев'яні і металеві стелажі, стільці. Така меблі зазвичай використовується в заміських котеджах і дачах. У таких кухонних приміщеннях дуже несподівано і оригінально виглядає старовинні меблі, наведена в пристойний вигляд. Витончені напівпрозорі буфети, затишні обідні крісла і маленькі диванчики, дзеркала в стильних рамах відіграють важливу роль при облаштуванні кухні. Вони не тільки виконують функцію меблів, але і служать обов'язковими аксесуарами інтер'єру в стилі лофт. Крім цього, кухонні меблі застосовується для розмежування простору, створення функціональних зон. Необхідно враховувати, що стиль лофт зовсім не сприймає закритих полиць і шаф: у кухні повинно бути багато відкритих поличок з кухонними аксесуарами та посудом. Дуже до речі тут виявляться пересувний стіл на коліщатках і зручна барна стійка
Вибираючи меблі для майбутньої кухні пам'ятайте, що основна її частина повинна бути мінімалістичною: Фасади гарнітура, шаф найкраще вибирати гладкі, суворої геометричній форми. Кращі матеріали — пластик, нержавіюча сталь, світле дерево, скло. Ефектно виглядають відкриті полиці і шафки, частково засклені, розташовані вздовж всієї стіни. Робоча зона повинна бути гладкою і простий: все ті ж дерево (постарене, поїдене жучками), скло або метал. Додатково її можна оформити хромованими елементами (поличками, гачками, окантовкою). Ефектно в поєднанні з такими поверхнями виглядає декор з цеглою або грубим каменем, фартух з білої кераміки під цеглу, декоративні бетонні колони.
Обідній стіл краще всього підібрати прямокутної форми, досить витягнутий, щоб вмістити якомога більше людей. Стільниця — дерев'яна або скляна. Маленькі кухні варто укомплектувати модульної меблями і стільницею, вбудованої в стіну, вона ж може продовжувати барну стійку. Остання обов'язково доповнюється барними стільцями з шкіряною обробкою, елементами з чорненого металу. Стільці краще всього вибирати простих форм без підлокітників, з шкіряними сидіннями, з прозорого або кольорового пластику на хромованих ніжках, ковані високі табурети, дерев'яні складані, повністю металеві.
Зробити не надто виразний інтер'єр кухні яскравим і ефектним допоможуть незвичайні предмети декору, які підкреслять індивідуальність стилю Лофт: це можуть бути справжні вінтажні предмети з заводів і фабрик, предмети сучасного мистецтва, дорожні знаки, графіті на стінах, словом, все нестандартне і сміливе, що тільки можна собі уявити.